Jsme malá rodinná firma a vyrábíme pro Vás oleje z těch nejlepších pečlivě vybraných surovin pěstovaných převážně v Čechách. Naše oleje lisujeme vždy do 40 oC, jsou tedy 100 % v RAW kvalitě. Naše oleje jsou vždy NERAFINOVANÉ, bez konzervantů a stabilizátorů, bez použití geneticky modifikovaných rostlin.


 VAŠE OBJEDNÁVKY MŮŽETE ZASÍLAT NA EMAIL INFO@OLEJOVYMLYNPETRAVEC.CZ

ŘEPKOVÝ OLEJ

500 ml        ...............................  95 CZK

100 ml       ...............................   59 CZK 

SLUNEČNICOVÝ OLEJ

500 ml ........................... 95 CZK

KMÍNOVÝ OLEJ

50 ml ......................... 190 CZK

    Vítěz regionální potraviny kraje Vysočina 2018                         

Jsme výlučnými výrobci tohoto oleje v Evropě. Tradiční český dvouletý kmín kořenný dal vzniknout novému výrobku s charakteristickou silně aromatickou chutí tohoto koření. Vysoce koncentrovaný obsah silic, obsažený v tomto oleji předurčuje jeho roli při dochucování pokrmů, dresinků, zeleniny a masa. Je vhodný pro nakládání masa a zeleniny. Pro jeho velmi silnou chuť doporučujeme kmínový olej ředit s jiným olejem např. řepkovým za studena lisovaným.  

Doporučuje se užívat jej při kolikách, zklidňuje trávicí systém, má příznivý vliv na dýchací systém, předchází respiračním onemocněním, blahodárně působí na laktaci mléka kojících žen.

Původ semen: kraj Vysočina

OLEJ Z BÍLÉHO MÁKU
250 ml ................................ 290 CZK
100 ml ................................ 159 CZK 

Tento olej má lehkou oříškovou chuť a typickou jemnou vůni máku. Má světle žlutou zlatavou barvu a příjemnou svěží chuť. Mák obsahuje nejvíce vápníku ze všech nám dostupných potravin až 1400 mg/100 g. Je vhodný pro ochucení salátů, studených omáček, lze jej použít při pečení moučníků či dochucení finálních dezertů (např. potírat jím čerstvě vytažený jablkový závin). Je výborný také při dochucování hotového drůbežího masa. Makový olej je typický pro kuchyni Francie.

Vzhledem k vysokému obsahu vápníku a hořčíku se doporučuje jej konzumovat při špatné kvalitě vlasů a nehtů, při osteoporóze, pálení žáhy, při neurózách. Uklidňuje nervovou soustavu, uvolňuje svalové křeče a tlumí bolesti v týlu hlavy. Skvělý pro citlivou pleť kojenců.

Původ semen: kraj Vysočina

OLEJ Z MODRÉHO MÁKU
250 ml ........................ 290 CZK

Tento olej má na rozdíl od oleje z bílého máku více tříslovin, proto je jeho chuť a vůně silnější. Má světle zlatou barvu a příjemnou makovou chuť. Mák obsahuje nejvíce vápníku ze všech nám dostupných potravin až 1400 mg/100 g. Je vhodný pro ochucení salátů, studených omáček, lze jej použít při pečení moučníků či dochucení finálních dezertů (např. potírat jím čerstvě vytažený jablkový závin). Makový olej je typický pro kuchyni Francie.

Vzhledem k vysokému obsahu vápníku a hořčíku se doporučuje jej konzumovat při špatné kvalitě vlasů a nehtů, při osteoporóze, pálení žáhy, při neurózách. Uklidňuje nervovou soustavu, uvolňuje svalové křeče a tlumí bolesti v týlu hlavy.

Původ semen: kraj Vysočina


BODLÁKOVÝ OLEJ
(SVĚTLICE BARVÍŘSKÁ)
250 ml ............................... 240 CZK

Světlicový olej (někdy nazývaný též saflorový či falešný šafrán) vyniká přírodní chutí a vůní s jemným náznakem oříšků. Používá se k ochucování salátů jako součást dresinků a zálivek. Dále pak při pečení a dušení různých pokrmů nebo k omaštění již hotového jídla. Je výborný do pomazánek, omáček a majonéz, může se použít na vaření a přípravě moučníků. Vynikající je v obilných pokrmech (kaších či salátech).

Je výborným prostředkem k odbourávání přebytečného cholesterolu, vrací pružnost cévám, působí protirevmaticky. Olej ze světlice má protizánětlivé účinky, často se používá při poruchách srdce a jater, zajímavé účinky vykazuje při podpůrné léčbě ženských problémů (vynechání menstruace, onemocnění vaječníků). 

Původ semen: kraj Vysočina

             OLEJ Z ČERNÉHO KMÍNU             ( ČERNUCHA SETÁ )
250 ml .............................  450 CZK
50 ml ................................ 100 CZK

Olej z černuchy seté (Nigella sativa) se vyznačuje velmi silnou a aromatickou chutí a vůní. Chuť a vůně je typická pro tuto plodinu. Při konzumaci jej doporučujeme ředit s Vaším oblíbeným olejem. V kuchyni se používají častěji semínka této rostliny než přímo olej, právě olej je ceněný zejména pro svoje léčebné účinky, známy již ve starém Egyptě, v Asii a Africe.

Má regulační a posilující účinek na imunitu. Obsahuje hořčinu nigellin, která zmírňuje průduškové spasmy. Působí výrazně proti alergiím, senné rýmě, astmatu, ekzémům, nadýmání, ulevuje při průduškových onemocněních, trávicích a střevních potížích. U kojenců a malých dětí je účinný při bolestech bříška (do 1 roku naředěný s jinými rostlinnými oleji). Je účinný rovněž proti parazitům, virům, bakteriím a plísním a je vhodné jej užívat vnitřně v době chřipkových onemocnění na posílení imunity a ochranu dýchacích cest. Hodí se k masážím suché a citlivé pokožky se sklonem k alergickým reakcím, pokožku přirozeně chrání a regeneruje.  Ochraňuje celou řadu orgánů před působením různých chemických látek. Používá se s úspěchem při diabetu, diabetické neuropatii, nadýmání, bolestivé menstruaci, uvolňuje křeče hladkého svalstva, snižuje hladinu LDL cholesterolu, povzbuzuje laktaci, revmatoidní artritidě, vysokém tlaku, bolestech žaludku, průjmech, zlepšuje vykašlávání při zánětech průdušek a horních cest dýchacích a rozrušuje ledvinové a žlučníkové kameny. Podporuje sebedestrukci rakovinných buněk. Mnoho dalších zdravotních účinků naleznete v další literatuře či na internetu.

Původ semen: Horní Bavorsko, Německo

LNIČKOVÝ OLEJ ( LNIČKA SETÁ )
250 ml ....................................... 240 Kč
100 ml ....................................... 139 Kč 

Zapomenutá olejnina s nezapomenutelnými účinky, to je jedinečná lnička. Dnes v ČR téměř nevyskytující se rostlina s velkým potenciálem pro podporu naší imunity. Ač příbuzná řepce olejce, svým složením připomíná spíše olej lněný (lnička obsahuje až 35-45 % omega 3 nenasycených mast.kyselin). Avšak oproti lněnému oleji nepodléhá rychlému žluknutí díky velmi významnému množství vitaminu E, který je velmi silným antioxidantem. Lničkový olej je bohatý na steroly, které účinně snižují hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Má prokazatelný vliv na snižování kardiovaskulárních chorob, účinný na artritidu, skvělý pro mozek, oči a nervy. Je vhodný jako masážní olej, účinně hydratuje i citlivou dětskou pokožku. Lze jej použít jako vlasová maska.                Lničkový olej má svěží olivovou barvu, chutí připomíná kedluben nebo ředkvičky s oříškovými tóny.

Původ semen: Horní Bavorsko, Německo

BÍLÝ MÁK A KMÍN Z VYSOČINY

MÁK   500 g ....................................... 80 CZK
KMÍN  200 g ....................................... 52 CZK 

BÍLÝ MÁK (baleno v dárkovém látkovém pytlíčku vč. papírové etikety), původ semen: kraj Vysočina

KMÍN KOŘENNÝ DVOULETÝ (baleno v dárkovém látkovém pytlíčku vč. papírové etikety), původ semen: kraj Vysočina

MACEROVANÉ OLEJE

Tyto oleje jsou naloženy v našem za studena lisovaném řepkovém oleji, proto je jejich použití vhodné také pro teplou kuchyni. Všechny tyto oleje mají charakteristickou chuť i vůni po každé dodané bylince či koření, řepkový olej zde nemá tak výraznou chuť a vůni.

CHILLI OLEJ

250 ml ......................... 175 CZK

100 ml .......................   99 CZK  

BAZALKOVÝ OLEJ

250 ml ............................ 175 CZK

100 ml .........................   99 CZK